Ethiopia Ye Genet Zoom

Na cestě

Ethiopia Ye Genet

Napište první recenzi tohoto produktu

Vynikající etiopská káva zpracovaná suchou metodou. Pan Tsegaye se pyšní už druhou úspěšnou zpracovatelskou stanicí po již zaběhnuté a známé stanici Sasaba. Je to marné, kvalita se nezapře. Tahle káva chutná opravdu výjimečně a ohromě nás baví.


Region: Kercha, Guji


Zpracovatelský závod: Genet


Farma / farmář: Mr. Tsegaye Hagos (a lokální farmáři)


Nadmořská výška: 1500 – 1800 m.n.m.


Odrůda: heirloom


Sklizeň: l2018


Zpracování: suchá metoda


Acidita: nízká


Chuťový profil:

Dostupnost: Není skladem

Název produktu Cena
Ethiopia Ye Genet 250g
Bez daně: 237,39 Kč S daní: 273,00 Kč
Ethiopia Ye Genet 1000g
Bez daně: 947,83 Kč S daní: 1 090,00 Kč

Popis produktu

Detaily

Farmář a zpracovatelská stanice

Náš dodavatel spolupracuje s panem Tsegaye Hagos – majitelem Sasaba zpracovatelské stanice již přes 6 let. Pan Tsegaye je výjimečný tím, že rok co rok dodává stabilně vysoce kvalitní kávy, vypěstované v regionu Guji. Po jeho úspěchu se zpracovatelskou stanicí Sasaba se pustil do nového projektu s názvem Genet. S reputací, kterou si získala Sasaba lehce přilákal farmáře z okolí, které do Genetu nosí svou kávu na zpracování. Momentálně Genet sdružuje 800 farmářů s průměrnou velikostí farem 25 hektarů.

Na stanici podporují farmáře kromě know-how i finančními odměnami za kvalitně sesbírané a vyselektované kávové třešně. Popularitu si však stanice získává i díky sociálním projektům, kterými se snaží zlepšit podmínky pro společnost. Právě teď třeba budují základní školu, která bude sloužit dětem místních obyvatel.

Káva

Káva z téhle oblasti je jedinečná jak na pohled, tak na chuť. Zrna jsou mnohem menší než u jiných heirloomů a mají unikátní chuťové charakteristiky. Dohromady stanice vyprodukuje 18mil. kg kávy. Deset milionů kg kávy tvoří zrna zpracovaná promytou metodou, z kterých je až 80% výběrové kvality (specialty grade) a osm milionů kg kávy je zpracované suchou metodou, z kterých je 25% výběrové kvality. Výběrová káva, zpracovaná suchou metodou se následně suší na afrických postelích 8 až 14 dnů.

Další informace

Další informace

certifikace Ne
farma Mr. Tsegaye Hagos (a lokální farmáři)
metoda zpracování suchá metoda (natural)
nadm.výška 1500 – 1800 m.n.m
plocha farmy *
botanická varieta Heirloom
charakteristika Ne

Recenze

Napište vlastní recenzi

You're reviewing: Ethiopia Ye Genet

Štítky produktu

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').