Toddy Cold brew system Commercial model se zvedací podložkou

Toddy Cold brew system Commercial model se zvedací podložkou Zoom

Toddy Cold brew system Commercial model se zvedací podložkou

Dostupnost: Skladem

Bez daně: 3 305,79 Kč S daní: 4 000,00 Kč
+
-
NEBO
Toddy Cold Brew  je macerační systém, ve kterém můžete vyrobit bohatý a lahodný koncentrát. Tento koncentrát se posléze ředí filtrovanou vodou na požadovanou sílu výsledného nápoje.

Tento systém je také vhodný pro přípravu studené macerace čaje. Díky tomu, že Toddy Cold Brew při procesu macerace kávy studenou vodou nahrazuje působení tepla prodlouženým časem extrakce, získává výsledný nápoj komplexní chuť kávových zrn a obsahuje méně kyselých složek - o 50-67% méně než kávové nápoje vyráběné konvenčními metodami extrakcí za tepla. Systém Toddy Cold Brew je bez BPA a dalších škodlivých složek.


Vynikajících chuťových výsledků dosáhnete i s tímto středně velkým modelem, ve kterém můžete macerovat až 2,5kg oblíbené kávy a získat tak až 10litrů extraktu.


Popis produktu

Systém Toddy Cold Brew Commercial obsahuje:

Kontejner na macerování z BPA free plastu až  na 10 litrů koncentrátu
Zvedací síto
2ks Toddy kompostovatelné filtry
2ks papírové filtry

Vložíme plastový podstavec nohama dolů tak, aby neblokoval výpusť Toddyho. Na podstavec položíme filtr tak, aby otvor směroval nahoru. Do filtru nasypeme 2kg hrubě namleté kávy (hrubost podobná mletí na Frenchpress). Pak pomalu nalijeme 11,2 l (nejlépe filtrované, měkké) vody. Cílem je, abychom namočili všechnu kávu.Vršek filtru rukama spojíme, jemně zatočíme a přibližně 8cm od okraje filtru svážeme přiloženým provázkem.Zakryjeme víkem a necháme 12 až 24 hodin macerovat při pokojové teplotě.Koncentrát scedíme, když doteče, necháme ještě 15-30 minut odpočívat a docedíme zbytek. Měli by jsme získat přibližně 8l koncentrátu. Zředíme  vodou dle preferencí. Doporučujeme 1 díl koncentrátu k 1 až 3 dílům vody.

Video

Možná Vás zaujme i následující

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').