Rwanda Nyakabuye

Rwanda Nyakabuye Zoom

Rwanda Nyakabuye
grapefruit, jahodový čaj, marcipán

Rwanda Nyakabuye 250g

Bez daně: 237,39 Kč S daní: 273,00 Kč

Rwanda Nyakabuye 1000g

Bez daně: 947,83 Kč S daní: 1 090,00 Kč
+
-
+
-
NEBO


Stanice Nyakabuye [ňakabuje] se nachází ve stejnojmenném městečku v jihozápadním cípu Rwandy, nedaleko hranic s Burundi a Demokratickou republikou Kongo. Stojí přímo na břehu horního toku říčky Rubyiro. Místní zajímavostí je ostrůvek pralesa zvaný Cyamudongo [šamudongo] na vrcholu kopce přímo nad stanicí, kde se úspěšně daří chránit třicetihlavou tlupu šimpanzů východních a nespočet dalších živočišných i rostlinných druhů.


 Specifická lokalita v sevřeném údolí mezi vrcholy zarostlými mlžným pralesem Nyungwe [ňungue] se vyznačuje velice vlhkým klimatem, díky kterému místní kávy netrpí nenadálými suchými epizodami a mají možnost plynule dozrávat. V chuti jsou tak příjemně šťavnaté. V kombinaci s vyšší aciditou způsobenou vulkanickým podložím této oblasti se pak vyznačují typickými tóny sladkých citrusů. Vysoká nadmořská výška chuť doplňuje květinovými tóny, především ve Rwandě tolik typickou čistou chutí assamského černého čaje či oolongu.

Region: Nyungwe


Zpracovatelský závod: IMPEXCOR


Farma (farmář): Nyakabuye


Nadmořská výška: 1700 - 1800 m.n.m


Odrůda: Red Bourbon


Zpracování: promytá metoda


Acidita: střední


Chuťový profil: grapefruit, jahodový čaj, marcipán

Doporučená příprava
na filtr
Popis produktu

Počátek této stanice se datuje již do raných devadesátých let. Založil ji otec současných majitelů, tří bratrů, který pocházel přímo z městečka Nyakabuye. Na této stanici se tak začal psát příběh společnosti, kterou se mu podařilo postupně rozšířit na 18 stanic po celé Rwandě a v jeho počínání teď pokračují jeho synové. Nákupem kávy z této stanice tak máte možnost podpořit úspěch místní rodinné společnosti vybudované odspoda, což je dle našeho názoru ten nejlepší způsob, jak pomáhat v Africe.

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').