Rwanda Mahembe

Rwanda Mahembe Zoom

Rwanda Mahembe
ostružiny, šípky, černý čaj

Není skladem

Zpracovatelskou stanici Mahembe vlastní a spravuje farmář Justin Musabyiama. Leží v oblasti Nyamashake v nadmořské výšce až 1900 metrů nad mořem. Tento velice kvalitní mikrolot vás osvěží vyváženou ovocností ostružin. Charakter této kávy krásně doplňuje chuť šípků a černého čaje.


Region: Nyamasheke


Zpracovatelský závod: Mahembe


Farma (farmář): Justim Musabyiama


Nadmořská výška: 1900 m.n.m


Odrůda: Red Bourbon


Zpracování: promytá metoda


Acidita: střední


Chuťový profil: ostružiny, šípky, černý čaj

Doporučená příprava
na filtr
Popis produktu

Mahembe je soukromá zpracovatelská stanice kterou vlastní Justin Musabyiama, který je kromě jiného sám farmářem. Justin sice vyrostl v místní komunitě, ale část svého života strávil mimo ní. Když se pak opět vrátil domů, rozhodl se založit na otcově farmě zpracovatelský závod – Mahembe.

Justin a jeho rodina vlastní farmu, která má rozlohu 8 hektarů. Kromě vlastní produkce vykupuje také kávové třešně od okolních farmářů.

Sběr a selekce

Kávové plantáže v okolí Mahembe jsou vlastně takové malé rodinné farmy. Rodiny se starají a sklízí zrna samy, bez náboru sběračů a jiných externích pracovníků. Justin si zakládá na vztazích s okolními farmáři a platí jím férové ceny. Ti by mohli své třešně prodat i na jiných místech, a tak je tahle vzájemná spolupráce velice důležitá jak pro udržitelnost, tak pro kvalitu. Justin vytvořil velmi šikovný způsob, jak zaručit kvalitu produkce a po farmářích vyžaduje, aby třešně přinesené do Mahembe byly od nich již jednou selektovány. V případě že nejsou, postarají se pracovníci stanice o pečlivou selekci před tím, než jsou třešně namočeny do vody, kde se následně defekty selektují podruhé.

Zpracování

Klima je v této oblasti během období sklizně relativně chladné, což napomáhá kontrolovat proces fermentace při zpracování. Na stanici Mahembe používají Eco Pulper Penagos, který odstraňuje slupku, kávovou dužinu a 70% sladké emulze, která se nachází pod dužinou. Poté jsou zrna suchou metodou fermentována 10-12 hodin. Následně jsou roztříděna na dva druhy dle hustoty prostřednictvím promývaní ve vodních kanálech. Dalším krokem je namáčení zrn v nádobách po dobu 16 hodin.

Po promývání a namáčení ve vodě jsou zrna opět tříděna ve stínu ještě za mokra, protože v tomto stádiu jsou defekty dobře viditelné. Na afrických postelích se tato vytříděná zrna suší až 21 dnů. Farmáři si z odstraněných dužin vyrábí organický kompost.

 

 

 

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').