Rwanda Kilimbi

Rwanda Kilimbi Zoom

Rwanda Kilimbi
ostružinový džem, bez černý, limetka

Není skladem

Letos již druhá skvělá Rwanda! Na zpracovatelské stanici Kilimbi si dali ohromnou práci se selekcí třešní a díky tomu vyprodukovali čistou a šťavnatou promytou kávu. Připomíná nám sladký ostružinový džem, ovocnou limetku a květinový černý bez.


Region: Nyamasheke


Zpracovatelský závod: Kilimbi


Lot: 18101


Nadmořská výška: 1600 – 1850 m.n.m


Odrůda: Bourbon


Zpracování: promytá metoda


Acidita: střední


Chuťový profil: ostružinový džem, bez černý, limetka


Popis produktu

Na zpracovatelské stanici Kilimbi produkují díky dobře nastavením procesům čisté a konzistentní kávy. Proto je toto místo, kde náš partner každoročně nachází jedny z nejlepších káv.

Všechny třešně jsou tříděny ručně několikrát během zpracování. Hned po ručním sběru se proberou nedozrálé a poškozené. Pak jsou třešně namočené v bazénech s vodou. V tomto bodu se odstraní tzv. „floaters“ - defektní třešně, které jsou lehčí a vyplují na povrch. Pak se třešně strojově zbaví dužiny a zůstanou obalené v pergamenu. Znova jsou zrna namočeny, tentokrát pořád v pergamenu a pravidelně se promíchávají. Díky promývaní ve vodních kanálech si kávová zrna zachovají čistou chuť a vytřídí se do různých kvalit dle hustoty. Největší hustotu mají zrna označena A1, která jsou zachycena v přihrádkách na dně už od začátku promývaní. Stupeň A1 a A2 jsou výběrové kávy a stupeň A3 a A4 jsou kávy komerční kvality. Mezi stupněm A1 a A2 kvalitativně rozdíl nemusí být žádný, jde o rozdíl v hustotě zrn.

Když jsou zrna v pergamenu vytříděna dle hustoty, jsou ještě jednou promyta ve vodě. Pak se přenesou na místo kde se znova vytřídí, hlavně od hmyzem napadených zrn, a následně se suší. Průměrná doba sušení na naše výběrové kávy je až 35 dnů.

 

 

 

 

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').