Rwanda Gisheke

Rwanda Gisheke Zoom

Rwanda Gisheke
květiny, červené ovoce, čokoláda

Není skladem

Káva plná skvělých chutí pochází z krásného prostředí kousek od jezera, které dělí Rwandu a Kongo. V aroma jsou příjemné květinové vůně doprovázané červeným ovocem, které nám připomínají červené Bonpari se sladkou, čokoládovou dochutí. Někde uprostřed možná ucítíte i tropické ovoce!


Region: Nyamasheke


Zpracovatelský závod: Gisheke


Lot: 186N


Nadmořská výška: 1600 – 1850 m.n.m


Odrůda: Bourbon


Zpracování: suchá metoda


Acidita: nízká


Chuťový profil: květiny, červené ovoce, čokoláda

Popis produktu

Toto je naše první káva ze zpracovatelské stanice Gisheke, která leží v oblasti Nyamasheke. Region Nymasheke je zajímavý svou polohou. Leží u jezera Kivu a ostrovu Idjwi, které rozdělují Rwandu a Demokratickou Republiku Kongo.

Téměř 40% třešní, které na stanici Gisheke obdrží, pochází z ostrova Bushungwe a jsou dopravovány lodí. Všechny kávové třešně z těchto ostrovů jsou zpracovány výhradně v Gisheke. Momentálně je cesta k stanici náročná. Dostat se sem nyní můžete pouze lodí, cesty ke stanici se teprve staví. Na Gisheke jsou schopni vyprodukovat jak kávy zpracované promytou metodou, tak klasickým suchým způsobem zpracování, s extra selekcí pro odstranění defektů.

Gisheke leží v nadmořské výšce 1650 m.n.m. a kávovníky rostou v okolí až do 1850 m.n.m. Na stanici postavili 69 afrických postelí na sušení, které spravují 3 lidé na plný úvazek a kolem 134 pomocníků, kteří pomáhají hlavně během sklizně. Gisheke zpracovává kávu pro 787 farmářů z okolí.

Naše káva má velikost zrn 15+ a sušila se přírodně dlouhých 40 dnů. Pro minimalizaci defektů byli použité laserové stroje.

 

 

 

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').