Rwanda Dukunde Kawa Musasa

Rwanda Dukunde Kawa Musasa Zoom

Rwanda Dukunde Kawa Musasa
multivitamín, jahody, mléčná čokoláda

Není skladem

Pokud vám chybělo něco výjimečného a fermentovaného je to tady!


Tato Rwanda ze zpracovatelské stanice Dukunde Kawa bude ta správná volba.


Je příjemně krémová a překvapil nás v ní nádech tropického ovoce, který se podobá chuti multivitamínu.


V šálku vyniká ovocnost jahod a sladkost mléčné čokolády. Tahle káva z oblasti, kde vedle kávovníků žijí vzácné gorily, vás neomrzí.


Region: Gakenke


Zpracovatelský závod: Dukunde kawa Musasa


Nadmořská výška: 1750 - 1950 m.n.m


Odrůda: Bourbon


Zpracování: suchá metoda


Acidita: střední


Chuťový profil: multivitamín, jahody, mléčná čokoláda


Doporučená příprava
na filtr
Popis produktu

Kooperativa Dukunde Kawa Musasa patří mezi jednu z největších v Rwandě s přibližně 2100 členy – farmáři, jejichž farmy leží v nejbližším okolí. Tato kooperativa se nachází v regionu Gakenke v nadmořské výšce mezi 1700 – 2000 metry nad mořem. Dukunde Kawa v překladu z jazyka Kinyarwanda znamená „mějme rádi kávu“. Tento námi zakoupený lot má také certifikaci Fairtrade a Rainforest Alliance certified.

Dukunde Kawa Musasa byla založená v roce 2000. V jejím okolí se nachází farmy, ale také třeba útočiště goril. Kooperativa dává pracovní příležitosti mnohým rodinám tím, že produkuje vysoko kvalitní (výběrové a certifikované) kávy a zaměstnává převážně ženy. V roce 2003 také vybudovali promývací stanici s finanční pomocí ministerstva obrany. Dnes samotná kooperativa věnuje 10 % ze svých ročních čistých zisků na budování jiných zpracovatelských stanic v Rwandě.

Certifikát Fair Trade získali v roce 2004. Ten zaručuje farmářům vyšší životní standart, a zabezpečuje více ekonomicky a enviromentálně udržitelné podnikání v oblasti kávy.

Až 80 % producentů kávy na stanici Dukunde Kawa jsou ženy. Každý z členů má možnost si pořídit zvíře přímo na farmu a mnoho z nich má i poprvé v životě šanci zaplatit si zdravotní pojištění. Dukunde Kawa také vybudovala 2 školy pro místní děti a poskytuje svým členům půjčky bez úroků. Díky tomu si zaměstnanci mohou zlepšit svoje živobytí i životní standarty.

Zpracování

Dozrálé třešně jsou sbírány ručně a následně jsou vytříděny. Poté jsou sušeny přírodně na afrických postelích od 20 až do 25 dní. Zde vzniká v kávě krásná sladkost a její jedinečný charakter.

 

 

 

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').