Rwanda Bumbogo

Rwanda Bumbogo Zoom

Rwanda Bumbogo
černý čaj, ostružiny, hořká čokoláda

Není skladem

Krásně ovocná promytá káva ze země, která je nám blízká i proto, že jde v rámci „eko-přístupu“ v mnohém příkladem. Věděli jste, že jsou ve Rwandě zakázané plastové sáčky již od roku 2008? Kromě toho však produkují i skvělé kávy a my vždy vybíráme pouze tu nejzajímavější. Letos vám přinášíme Rwandu Bumbogo.


Region: Gakenke


Zpracovatelský závod: Bumbogo


Nadmořská výška: 1650 – 2000 m.n.m


Odrůda: Red bourbon


Zpracování: promytá metoda


Acidita: střední


Chuťový profil:

Doporučená příprava
na filtr
Popis produktu

Stanice Bumbogo je jediná stanice společnosti Neza Trading Company. "Neza" znamená Rwandsky "krásný nebo skvělý". Bumbogo se stejně jako 99% stanic ve Rwandě jmenuje podle tzv. zóny (územní jednotka menší než okres), ve které stojí a odkud do ní farmáři nosí bobule. Leží blízko Kigali, asi hodinu cesty autem.

Region, kde stanice stojí, se v posledních několika letech výrazně zlepšil, kombinace sopečného podloží a vysoké nadmořské výšky zde přináší super výsledky. Hodně rwandských pěstitelů se na tento region začalo soustředit, jelikož přináší něco nového oproti kávám z okresu Nyamasheke u jezera Kivu, který patří dlouho k nekvalitnějším producentským oblastem.

Tento pěstitelský region nemá konkrétní jméno, jelikož se tu káva pěstuje v několika různých okresech. Naši partneři z brněnské Coffea, který stanici navštívili ho nazývají "Virunga" podle řetězce sopek na jeho severním okraji. Přímo na sopkách se ale káva nepěstuje, nachází se tam národní park s gorilami.

 

 

 

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').