Peru Marcial Estela Flores

Peru Marcial Estela Flores Zoom

Peru Marcial Estela Flores
hruška, karamel, bílé hrozny

Peru Marcial Estela Flores 250g

Bez daně: 202,61 Kč S daní: 233,00 Kč

Peru Marcial Estela Flores 1000g

Bez daně: 810,43 Kč S daní: 932,00 Kč
+
-
+
-
NEBO

Jsme rádi, že Vám můžeme představit kávu od našeho známého, který se nedávno přestěhoval s jeho ženou do Peru. Pomáhají farmářům dostat jejich kávy až k nám do Evropy. Toto je první káva, kterou od nich nabízíme. Káva je příjemně vyvážená a v chuti můžete očekávat sladkou hrušku, bílé hrozny a karamel.


Region: Jaén, Cajamarca


Zpracovatelský závod:


Farma (farmář): El Palto, Marcial Estela Flores


Nadmořská výška: 1746 m.n.m


Odrůda: Caturra, Typica, Costa Rica


Zpracování: promytá metoda


Acidita: střední


Chuťový profil: hruška, karamel, bílé hrozny


Doporučená příprava
na filtr
Popis produktu

Huábal je krásný mikroregion s ohromující nadmořskou výškou, který je vzdálený jen hodinu cesty od Jaén, nového kávového „centra“ v severní oblasti (označované jako Cajamarca region). V posledních letech se tento rozlehlý region stal známější především díky produkci káv s kvalitním chuťovým profilem. Proslavila ho i soutěž The Cup of Excellence. V okolí Flor del Norte - odkud pochází náš lot - kávové farmy leží až 2 000 metrů nad mořem a většina kávy se pěstuje v mírném stínu.

Káva se často vyznačuje chutí žlutého ovoce, citronovými tóny a v některých nejlepších kávách poznat i florální charakter. Marcial, producent tohoto mikrolotu, pochází původně z provincie Cutervo na severu Peru. V 70. letech se přestěhoval se svými rodiči do oblasti Huábal, do komunity Flor del Norte (květ severu). Rodina se zpočátku soustředila na chov hospodářských zvířat, ale po několika návštěvách farmářů, kteří jim vyprávěli o možnostech pěstování kávy, se začali zajímat o kávu víc. Rozhodli se navštívit některé další rodiny, které se zabývají pěstováním kávy v této oblasti a podívat se na jejich farmy, což je motivovalo, aby si založili vlastní kávovou plantáž. Zpočátku se Marcial soustředil primárně na kvantitu a ne na kvalitu. Nicméně, v posledních letech se v jeho komunitě a širokém okolí zvyšuje povědomí o významu produkce kvalitnější kávy. S vědomím, že se nachází v optimálním prostředí pro pěstován vynikajících kávových zrn, rozhodl se zaměřit na výrobu výběrových káv. A výsledky ukázaly poslední dvě sklizně. V následujících letech se chtějí zaměřit na výsadbu dalších kvalitnějších odrůd a také na lepší zpracovaní. V závěru svého příběhu zmiňuje: „Jsem přesvědčený o tom, že můžu zlepšit kvalitu své kávy a ukázat světu, jak vyjímečná může být.“

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').