Kenya Gichathaini AA

Kenya Gichathaini AA Zoom

Kenya Gichathaini AA
ostružiny, angrešt, jablko

Kenya Gichathaini AA 250g

Bez daně: 247,83 Kč S daní: 285,00 Kč

Kenya Gichathaini AA 1000g

Bez daně: 991,30 Kč S daní: 1 140,00 Kč
+
-
+
-
NEBO

A máme tady další Kenyu! Opravdu šťavnatá po tmavém ovoci jako ostružiny nebo černý rybíz a krásně ovocná po zeleném jablku a angreštu. Je super svěží a čistá v chuti díky opravdu pečlivé práci na zpracovatelské stanici Gichathaini v proslulé oblasti Nyeri. Má výrazně ovocnou aromatiku a příjemnou, ovocno-sladkou dochuť.


Region: Mathira West District, Nyeri


Zpracovatelský závod: Gichathaini


Farma (farmář): Gikanda F.C.S


Nadmořská výška: 1600 – 1900 m.n.m


Odrůda: SL-28, SL-34, Ruiru 11, Batian, K7


Zpracování: promytá


Acidita: vysoká


Chuťový profil: ostružiny, angrešt, jablko


Doporučená příprava
na filtr
Popis produktu

Gichathaini

V regionu Nyeri působí družstvo Gikanda Farmers Cooperative Society (F.C.S), které vlastní zpracovatelský závod Gichathaini. FCS ma zaregistrovaných 1045 členů a aktivních je kolem 770. Ty se starají o celý provoz zpracovatelského závodu. Gichathaini leží přibližně 6km od města Karatina. Podmínky pro pěstování kávy jsou zde ideální. Ne nadarmo je region Nyeri proslulý kvalitou keňských káv. Vydatné deště, poměrně stabilní průměrné teploty, půda bohatá na výživné látky a čerstvá voda z řeky Ragati.

Zpracování

Kávové třešně jsou sbírané, když jsou dozrálé a pak se hned přinesou na stanicu Gichathaini, kde se ještě před vyloupnutím z dužiny třídí. Pak odpočívají přes noc v bazénech, aby se mohli na druhý den ráno promýt v čerstvé vodě z řeky Ragati. Po tomto procesu jsou přenesena na vyvýšené africké postele (síťovina) kde se hezky pomalu, přírodně suší.

Při zpracovaní je voda, která byla v procesu použita recyklována, aby nekontaminovala zdroje čerstvé vody, protože má po zpracování kyselé PH. Výsledkem jsou vytříděná zrna s čistou ovocnou chutí, která nakupujeme z tohoto procesu v té nejvyšší kvalitě velikosti AA.

 

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').