Ethiopia Alemayehu Daniel lot 19 (250g) - aukční lot

Ethiopia Alemayehu Daniel lot 19 (250g) - aukční lot Zoom

Ethiopia Alemayehu Daniel lot 19 (250g) - aukční lot
sušený ananas, ibišek, ekvádorská čokoláda

Dostupnost: Skladem

Bez daně: 369,57 Kč S daní: 425,00 Kč
+
-
NEBO

Projekt “Operation Cherry Red”


Projekt Operation Cherry Red (OCR) nabídl v online aukci jedny z nejlepších etiopských mikrolotů z letošní sklizně. Veškeré peníze vybrané nad vyvolávací cenu byly vyplaceny přímo farmářům. Projekt OCR vytvořil jeden z našich partnerů na dovoz zelené kávy – Trabocca, díky kterému již léta máme možnost pražit skvělé kávy z Etiopie. Díky podpoře farmářů během celého procesu pěstování, zpracování kávy a finanční motivace se farmářům podařilo vyprodukovat mikroloty, které se v profesionální degustaci pohybují kolem 90 ze 100 bodů!Za Lot 27 zaplatíme 80 154 korun přímo do rukou farmářům, kteří ho vyprodukovali.


Za Lot 19 zaplatíme přímo farmářovi Alemayehu Daniel přibližně 141 425 korun.


 Region: Gedeb, Yirgacheffe


Farmář: Mr. Alemayehu Daniel


Nadmořská výška2050 – 2110 m.n.m.


Odrůda: Kurume, Wolisho, 74110, 74112


Zpracování: suchá metoda


Acidita: nízká


Chuťový profil: sušený ananas, ibišek, ekvádorská čokoláda

Popis produktu

Kvalita kávy

Všechny kávy, které byly přihlášené do projektu musely nejdříve projít přísnou selekcí. Kontrolovala se jak kvalita zeleného zrna, tak skóre, které dosáhly na cuppingu. Poslední hodnocení a výběr káv do aukce proběhl 24.4. v Amsterdamu. Hvězdnou porotu tvořili Anette Moldovar (Squaremile), Rubens Gardelli (Gardelli) a Kentaro Maruyama (Maruyama Coffee).

Cena kávy

Farmářům Trabocca vyplatila za kávy přihlášené do aukce čtyřnásobek tržní ceny. Za organizovaní aukce si stáhli poplatek, ale vše vydražené nad tuto sumu v aukci, putuje do ruk přímo farmářům. Kávy jsou tak sice dražší jak běžná výběrová káva, ale vaše peníze jsou věnované přímo jim. Díky projektu OCR se pro farmáře vybralo neuvěřitelných 2 195 139 Kč. Nejdražší vydražený lot koupila japonská pražírna Maruyama za přibližně 1780 korun za 1 kg.

Naše vydražené loty

V aukci jsme se soustředili na výběr dvou naturálně zpracovaných káv a jedné kávy promyté. Jelikož
se promytá káva vyšplhala na druhou nejvyšší rekordní sumu, řekli jsme si, že se budeme snažit koupit dvě nejlepší, sladké naturalky – lot 19 a lot 27. Lot 19 pochází od jediného farmáře Alemayehu Daniele a stal se pro nás absolutním vítězem. Druhé místo patřilo partii farmářů, kteří svoje loty zpracovali společně na stanici Sasaba. Obě kávy jsou pouze po 200 kg a získaly skóre 89/100 bodů. Stejné loty vydražili ještě El Coffee Roasters (Korea), Puff Coffee (USA), Mokkamestarit Oy (Finsko).

Rád bych poděkoval Traboce ve jménu všech zúčastněných farmářů. V minulosti tady bylo již mnoho aukcí, ale žádná, která by věnovala vydražené peníze nám. Tohle znamená víc než jen peníze.“

Adugna Shore, zástupce malých farmářů a zemědělec

 

Přílohy k produktu
View Filelot 19    Size: (2.38 MB)

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').