Rwanda Fugi - nanolot! experimentální zpracování

Rwanda Fugi - nanolot! experimentální zpracování Zoom

Rwanda Fugi - nanolot! experimentální zpracování
brusinkový džus, rum, ananas

Není skladem

Experimentálně zpracovaná káva z jižní oblasti Rwandy. Producent Emmanuel maceruje kávové třešně bez přístupu vzduchu v speciálních keramických amforách s názvem Intango. Ve stejných nádobách místní výrabí banánové pivo. Díky této fermentaci v kávě vzniknou úžasně sladké chutě po rumu a ananasu. Káva má taky velmi příjemnou aciditu připomínající brusinkový džus. Emmanuel vyprodukoval pouze 500kg pro celý svět. Naprostá rarita a skvělá káva!


Region: Nyaruguru


Zpracovatelský závod: Fugi


Farma (farmář): Emmanuel


Nadmořská výška: 1550 - 1850 m.n.m


Odrůda: Red Bourbon


Zpracování: Intango („anaerobní“)


Acidita: střední


Chuťový profil: brusinkový džus, rum, ananas

Doporučená příprava
na filtr
Popis produktu

Tato stanice stojí na hranici s Burundi v regionu Nyaruguru. Spravuje ji Emmanuelova rodinná společnost Baho Coffee, která má celkem čtyři stanice. Rwandsky "baho" znamená "život". Tento region prochází podobnou obrodou jako severní část vrchoviny, ale je na tom výrazně hůře s infrastrukturou a dostupností, takže tu rozvoj probíhá mnohem pomaleji. Půda je tu také sopečná, ale geologicky je starší, zvětralejší a má vyšší obsah železa. Kávy mají ve výsledku výraznější aciditu a ovocitost. Chuťové profily se hodně blíží vyhlášené oblasti Kayanza v Burundi, která je hned za kopcem.

Zpracování "Intango" je forma anaerobní fermentace. Jmenuje se podle keramických amfor, ve kterých k fermentaci dochází. Tyto nádoby se tradičně ve Rwandě používají k výrobě "banánového piva" (říkají tomu pivo, ale je to spíš banánový burčák). Přesný "recept" na výrobu kávy Intango si majitel stanice Emmanuel tají, ale rámcově jde o anaerobní fermentaci celých kávových bobulí po dobu 4 dnů. Poté se stále ještě celé bobule rozloží na africké postele a suší se zhruba 60 dní. Po dokonalém usušení se pak celé bobule uskladní v plastových pytlích, stejně jako naturálka. V tomto stavu jsou pak převezeny do "suchého mlýna", kde jsou těsně před exportem vyloupány ze šlupky a zároveň pergamenu. Takže jde v podstatě o takovou "fermentovanou naturálku".

 

 

 

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').