Guatemala Rosendo Domingo - mikrolot

Guatemala Rosendo Domingo - mikrolot Zoom

Guatemala Rosendo Domingo - mikrolot
jablko, mléčná čokoláda, cukrová třtina

Guatemala Rosendo Domingo 250g

Bez daně: 215,65 Kč S daní: 248,00 Kč

Guatemala Rosendo Domingo 1000g

Bez daně: 860,87 Kč S daní: 990,00 Kč
+
-
+
-
NEBO

Název farmy „Tinache“ pochází z místního domorodého jazyka Popti nebo Jakalteko. V překladu znamená „kamenné ruiny“. V okolí farem totiž leží různé kamenné ruiny, které pravděpodobně patřili k Mayské civilizaci. Farmář Rosendo říká, že je to je pro ně ráj, který má přirozený šarm. Jeho káva je velice příjemná a vybalancovaná.


Region: Petatan, Huehuetenango


Farma, farmář: Tinanche, Rosendo Domingo


Nadmořská výška: 1550 – 1610 m.n.m


Odrůda: Caturra, Pache Verde


Zpracování: promytá metoda


Acidita: střední


Chuťový profil: jablko, mléčná čokoláda, cukrová třtina

Doporučená příprava
na espresso
Popis produktu

Rosendo Domingo patří k druhé generaci farmářů v oblasti Petatan, která leží v proslulém kávovém regionu Huehuetenango. Rosendovi rodiče založili kávovou farmu přibližně před 30 lety. Předtím žila celá rodina v chudobě, ale díky úspěšnému farmaření mají teď lepší život.

Rosendova farma má 0,7 hektarů a ročně vyprodukuje průměrně kolem 1,5 tuny kávy. Rosendo vždy před sběrem motivuje sběrače, aby sbírali selektivně jenom dozrálé kávové třešně. Hned po sběru putují kávové třešně do přístroje, který oddělí dužinu od zbytku zrna. Pak se nechají zrna obalená pergamenem a sladkou vrstvou 36 až 40 hodin fermentovat ve vodě. Tady se sladká vrstva uvolní aby se pak mohla efektivněji promýt ve vodných kanálech. Prvních pár hodin se pak zrna suší na hromadě, aby se následně mohli rozprostřít do přibližně 5mm vrstvy. Takhle se ještě suší na podlaze přibližně 5 dní. Následuje ruční třídění defektů v pergamenu a poslední krokem je strojové odstranění pergamenu. Tak vznikne finální produkt na export – kvalitní zelené kávové zrno.

V budoucnu plánuje Rosendo zkusit zpracováni promyté metody na vlastní pěst. Taky se nebrání „honey“ a suchému zpracování na čo se velmi těšíme.

Moji rodiče pro mě byli skvělým vzorem a mnoho jsme se od nich o pěstováni kávy naučili. Dnes už já a moje dvě sestry vedeme farmu a děláme i vlastní management a marketing.“ Rosendo 

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').