BRAZIL Sítio Vargem Grande - mikrolot

BRAZIL Sítio Vargem Grande - mikrolot Zoom

BRAZIL Sítio Vargem Grande - mikrolot
třešně, nugátová čokoláda, jablečný džus

BRAZIL Sítio Vargem Grande 250g.

Bez daně: 226,09 Kč S daní: 260,00 Kč

BRAZIL Sítio Vargem Grande 1000g.

Bez daně: 901,74 Kč S daní: 1 037,00 Kč
+
-
+
-
NEBO

Sitio Vargem Grande je překrásná farma, ležící v kopcích Caparao regionu, kterou v roce 2018 navštívil náš QC Tomáš. Poznal farmáře, se kterými se spřátelil, a dodnes jsou v kontaktu. Rodina Barroso dos Santos, která farmu vlastní, však tehdy kávu prodávala pouze na místním brazilském trhu. Díky našemu partnerovi Maxovi se nám však jejich kávu podařilo dostat až k nám do České republiky a nabídnout vám mikrolot zpracovaný vzácnou black honey metodou. Káva je krásně plná, sladká a má na Brazílii navíc příjemnou sladkou třešňovou chuť a jemnou aciditu.


Region: Caparaó


Farma (farmář): Sítio Vargem Grande (Maria Aparecida Barroso dos Santos (Tida)


Nadmořská výška: 1100-1400 m.n.m


Odrůda: Red Catuai


Zpracování: black honey anaerobic


Acidita: nízká


Chuťový profil: třešně, nugátová čokoláda, jablečný džus


Doporučená příprava
na filtr
Popis produktu

Historie

Farmářka Tida s rodinou se odvážila přistoupit k relativně novému odvětví v kávovém světě a začala pracovat s výběrovou kávou kolem roku 2010. Již v roce 2011 měli svou první sklizeň a prodali svou první produkci kvalitnější kávy. To je naplnilo radostí a hrdostí zároveň, protože se jim dostalo uznání za všechnu tvrdě odvedenou práci na farmě. Postupně jejich kávy dostávaly 85 až 90 bodů, což znamená, že se jednalo o velmi kvalitní výběrové mikroloty i v rámci samotné výběrové kávy. Tida a její rodina jsou vděční za tyto úspěchy, které jim dodávají motivaci dělat svou práci i nadále tak dobře. V dnešní době na své 8 hektarové farmě vyprodukují ročně kolem 170 pytlů kávy.

Zpracování

Jednou z nejdůležitějších věcí je, že sklizeň probíhá selektivně. To znamená, že se při sběru z kávovníku trhají pouze dozrálé kávové třešně, zatímco zelené jsou na keři ponechány, aby dozrály a byly sebrány později. Po sběru je z třešně odstraněna slupka bez použití vody a kávová zrna jsou fermentována až 96 hodin. Následně se dosušují na vyvýšených „afrických postelích“. Aby se kvalita a chuť stabilizovaly, jsou zrna po sušení uložena a chráněna před nepříznivými vlivy počasí, nejméně po dobu 40 dní. Poté je odstraněn pergamen a zrna jsou připravena na export.

Budoucnost

Tida chce i nadále ve své práci pokračovat a soustředit se především na produkci mikrolotů a vysoce kvalitní výběrové kávy. Neustále hledá cesty jak se zlepšovat a využívat netradiční způsoby zpracování kávy, o čemž svědčí i tento lot, který je zpracovaný velmi ojedinělou black honey metodou, tedy bez použití jednoho z nejdůležitějších přírodních zdrojů - vody.

       

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').