Honduras Mauricio Penalba

Honduras Mauricio Penalba Zoom

Honduras Mauricio Penalba
banán, mléčná čokoláda, skořice

Honduras Mauricio Penalba 250g.

Bez daně: 236,96 Kč S daní: 272,50 Kč

Honduras Mauricio Penalba 1000g.

Bez daně: 947,83 Kč S daní: 1 090,00 Kč
+
-
+
-
NEBO

První vlastní projekt farmáře Mauricia Penalby. Farma La Innovación byla založena pro pěstování kávy jinak. Jeho káva nás na cuppingu okouzlila, protože naprosto zastínila svým charakterem ostatní kávy. V chuti je velmi komplexní, s náznakem tropického ovoce a vysokou sladkostí. Ochutnejte i vy soutěžní kafe z Mistrovství Česka na Aeropressu!


Region: El Rincon, Marcala


Zpracovatelský závod: COMSA


Farma, farmář: La Innovacion, Mauricio Penalba


Nadmořská výška: 1200 – 1250 m.n.m


Odrůda: Catuai, Bourbon, Indio


Zpracování: suchá metoda


Acidita: nízká


Chuťový profil: banán, mléčná čokoláda, skořice


Doporučená příprava
na filtr
Popis produktu

Farma La Innovación leží v El Rincon, v oblasi Marcala. Zaujalo nás, že Mauricio používá výhradně metodu organického pěstování kávy. I když náš lot není certifikovaný, pochází ze stejné produkce. Na farmě je vytvořen unikátní eko-systém a to díky pěstování různých druhů rostlin, které se vzájemně podporují. Jako hnojivo se používa pouze organický kompost.

Farmář Mauricio Penalba je třetí generací farmářů v jeho rodině. Svoji vlastní farmu si založil pouze před 6 lety. Pojmenoval jí „La Innovación“ což je španělsky výraz pro inovaci. Pro název se rozhodl, protože na farmě plánuje dělat věci jinak. Soustředí se na produkci výběrové kávy a pečlivých procesů zpracování, které dodávají jeho kávám jedinečný charakter.

Kávové třešně jsou sklizeny v době jejích největší zralosti. Poté se suší v dužině na slunci kolem 12 až 22 dnů v závislosti na počasí. Když jsou třešně vysušené, přinese Mauricio kávové třešně na zpracování do COMSA kde se odstraní vysušená dužina a pergamen a zrna se připraví na export.

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').