BRAZIL Fazenda Klem BIO

BRAZIL Fazenda Klem BIO Zoom

BRAZIL Fazenda Klem BIO
mléčná čokoláda, lískové oříšky, mirabelkový džem

BRAZIL Fazenda Klem BIO 250g.

Bez daně: 163,48 Kč S daní: 188,00 Kč

BRAZIL Fazenda Klem BIO 1000g

Bez daně: 651,30 Kč S daní: 749,00 Kč
+
-
+
-
NEBO

Zakladatel farmy, starý otec rodiny Klem, dodnes pracuje na farmě a žije v domečku přímo u zpracovatelské stanice. Zde se všechny kávy kontrolují a probíhá cupping. V létě 2018 tuto rodinnou farmu navštívil náš QC Tomáš a strávil tady den návštěvou farmy a cuppingem vzorků. Výsledkem jeho návštěvy je tento skvělý brazilský mikrolot organické kávy v naší nabídce!


Region: Luisburgo, Matas de Minas


Zpracovatelský závod: Fazenda Klem


Farma (farmář): family Klem


Nadmořská výška: 1100 m.n.m


Odrůda: Mundo Novo


Zpracování: suchá metoda


Acidita: nízká


Chuťový profil: mléčná čokoláda, lískové oříšky, mirabelkový džem


Popis produktu

Na far Klem za poslední roky odvedli mnoho skvělé práce. V roce 2017 získali třetí místo v Cupf of Excellence a cenu za nejlepší organickou kávu! Pomohli získat certifikaci a implementovat procesy organického pěstování i rodině Amparo, od které jste už jeden mikrolot z naší pražírny letos mohli ochutnat.

Farma leží v městečku Luisburgo, v regionu Matas de Minas, který je charakteristický na Brazílii strmějšími kopcemi a výskytem vícero menších farem. Historicky byl bohužel region považován za méně kvalitní. Důvod je však prostý a lehko řešitelný. Nízká kvalita souvisela s tým, že se kávy od mnoha producentů: různé odrůdy, chuťové profily a různé kvality míchali dohromady aby bylo produkce co nejvíc. Fazenda Klem je však jedním z průkopníků kvality v regionu a svoji produkci pečlivě třídí a zpracovává metodami výběrové kávy (v případě mikrolotů). Proto je esenciální využití různých mikroklimatů, odrůd arabiky nebo zkušenosti se zpracováním kávy Juana z Colombie, který je na farmě Quality manager. Fazenda Klem má certifikaci USDA organic, Rainforest Alliance a UTZ certified.

Farma je rozdělená na několik částí, o které se stará pět bratrů rodiny Klem. Se vším jím pomáhá několik dalších rodin, které přímo v okolí žijí. Navzájem tak vzniká krásná spolupráce mezi lidmi, kteří mají mnoho společného.

Fazenda Klem však nedělá jenom kávu, kéž by jste mohli ochutnat jejich úžasná avokáda a banány – vše pěstované bez pesticidů!

Na závěr velké poděkovaní za skvělou spolupráci Frisovi a Juanovi!

       

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').