Kenya Kamunyaka AA

Kenya Kamunyaka AA Zoom

Kenya Kamunyaka AA
černý rybíz, bílé hrozno, čokoláda

Kenya Kamunyaka AA 250g

Bez daně: 247,83 Kč S daní: 285,00 Kč

Kenya Kamunyaka AA 1000g

Bez daně: 991,30 Kč S daní: 1 140,00 Kč
+
-
+
-
NEBO

Kenya Kamunyaka pochází z proslulé oblasti Nyeri. Má nádherná, kvalitní zrna velikosti AA. Má prostě přesně to, co od této Kenyi očekáváme: výjimečnou chuť charakteristickou vysokou sladkostí a ovocnou – převážně rybízovou chutí. 


Region: Nyeri district


Zpracovatelský závod: Kamunyaka


Farma / farmář: Iriani Farmers Cooperative


Nadmořská výška: 1600 – 1900 m.n.m.


Odrůda: SL28, SL34, Batian, Ruiru 11


Certifikace: Rainforest Alliance


Zpracování: promytá


Acidita: vysoká


Chuťový profil: černý rybíz, bílé hrozno, čokoláda

Doporučená příprava
na filtr
Popis produktu

KOOPERATIVA

Kooperativa Iriani Farmers Cooperative byla založená 29.12.1996. Nachází se v kraji Nyeri, konkrétně v Iriaini - tuto oblast má i v názvu. Tato oblast, ležící jiho-západně od hory Mt. Kenya je proslulá pěstováním vysoce kvalitní kávy. Kooperativa se skládá z 1700 aktivních členů a vlastní tři zpracovatelské stanice: Kamunyaka, Kiamwangi a Miiri se sídlem a základnou v závodě Kamunyaka.

PRODUKCE

Čas hraje při zpracování kávových třešní jednu z klíčových rolí. Třešně jsou od okolních farmářů přinesené po sběru na jednu ze tří zpracovatelských stanic ještě v den jejich sběru, aby se zabezpečila jejich čerstvost. Před mechanickým odstraněním dužiny jsou vytříděny nedozrálé nebo přezrálé třešně a od cizí objekty, které se vyskytují i při ručním sběru. Pak jsou zrna promývaná v čisté vodě, která je následně recirkulovaná ve vsakovacích jamách. Sušení probíhá na afrických postelích, s pravidelným přikrýváním zrn přes nejsilnější slunko a přehrabováním, které je důležité pro zabránění nežádoucího zatuchnutí zrn. Posledním krokem je přesunutí veškeré produkce do suchého zpracovatelského závodu, kde jsou zrna zbaveny pergamenu, očištěna od zbytků prachu a roztříděna. Hotová zrna se pak balí do Grain-pro sáčků, aby po cestě k nám nezvlhly a neztratily na kvalitě.

REGION

Zpracovatelské stanice se nacházejí na jiho-západní straně národního parku Mt. Kenya, přibližně 4km od města Karatina. Podmínky pro pěstování kávy jsou zde téměř perfektní. Dostatečné množství srážek po celý rok však v letošní sklizni chybělo. I proto byla produkce nižší a nejlepší loty znatelně dražší v porovnání s loňskou sklizní. Průměrné teploty se pohybovaly mezi 15 až 26 °C.

 

 

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').