Kenya Kagumoini AA

Kenya Kagumoini AA Zoom

Kenya Kagumoini AA
rybízový džem, angrešt, bez černý

Kenya Kagumoini AA 250g

Bez daně: 247,83 Kč S daní: 285,00 Kč

Kenya Kagumoini AA 1000g

Bez daně: 991,30 Kč S daní: 1 140,00 Kč
+
-
+
-
NEBO

Jaro je tady a čas na novou ovocnou pecku taky! Tahle úžasná káva z Keni je nejvyšší jakosti a potěší všechny milovníky ovocných káv. Hodí se taky na přípravu Cold Brew, kde se krásně projeví její intenzita.


Region: Muranga, Nyeri


Zpracovatelský závod: Kagumoini


Farma (farmář): Kamuga Gaichanjiru Farmers Cooperative Society


Nadmořská výška: 1950 m.n.m


Odrůda: SL28, SL34, Batian


Zpracování: promytá metoda


Acidita: vysoká


Chuťový profil: rybízový džem, angrešt, bez černý

Doporučená příprava
na filtr
Popis produktu

Muranga leží mezi regionem Nyeri a Thika v srdci Kikuyu oblasti. Tenhle region má dlouhou tradici produkce kávy, která sahá zpátky přibližně 100 let. Typické pro tuto oblast jsou chladné kopce, na kterých je půda typicky červená a pro kávovníky dostatečně úrodná. Toto prostředí využili na zpracovatelské stanici Muranga tak, že používají na zpracování kávy čerstvou vodu z kopců hory Mt Kenya a pohoří Aberdare.

Takže si shrneme, proč jsou kávy z tohoto regionu kvalitní. Vysoké nadmořské polohy, chladnější teploty, čerstvá voda a dostatek slunečního záření jsou hlavními důvody. Tyto faktory kávovníkům napomáhají dozrávat pomalu, vyvinout příjemnou aciditu a komplexnost v šálku.

Naše káva byla zpracovaná typickou promytou metodou. Nejdříve jsou kávové třešně ponořeny do vody, aby byly odstraněny nedozrálé a defektní – lehčí, třešně. Ty kvalitnější třešně jsou pak strojově zbaveny dužiny a nechané 4 až 6 dnů fermentovat ve vodě. Tahle fermentace má za účel narušit sladkou vrstvu na pergamenu. Pak se zrna obalené pergamenem a touhle sladkou vrstvou promývají ve vodě. Potom putují na africké postele – síťovina, na kterých se suší kolem 3 až 5 týdnů. Důležitým krokem po sušení je, že se kávová zrna v pergamenu před vyloupnutím nechají ještě přibližně měsíc odpočívat. Pak se oloupou strojově. Roztřídí dle velikosti/váhy. S velikostí je spojený název AA – největší zrna z této produkce a většinou považované i za nejkvalitnější. Není však výjimkou, že i menší zrna můžou být někdy lepší než AA. 

 

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').