Honduras Anastacio Argueta Zoom

Honduras Anastacio Argueta

Napište první recenzi tohoto produktu

Jestli se vám nechce čekat na nové Brazílie, zkuste tuto skvělou kávu z Hondurasu. Káva pochází z kooperativy COMSA, která produkuje organické kávy a vyprodukoval jí farmář Anastacio Argueta. Určitě skvělá čokoládová volba na espresso a díky vysoké kvalitě a jemné ovocnosti neurazí ani na French press nebo moka konvičku.


Region: Marcala, Montecillos


Zpracovatelský závod: COMSA (Cafe Organico Marcala)


Farmář: Anastacio Argueta


Nadmořská výška: 1380 m


Odrůda: catuai, pache, caturra, bourbon, typica


Zpracování: promytá metoda


Acidita: střední


Chuťový profil: hořká čokoláda, vanilka, mirabelka

Název produktu Cena Množství
Honduras Anastacio Argueta 250g.
Bez daně: 161,74 Kč S daní: 186,00 Kč
Honduras Anastacio Argueta 1000g.
Bez daně: 645,22 Kč S daní: 742,00 Kč

Popis produktu

Detaily

Když jsme se Anastacia zeptali, čeho by chtěl v živote produkcí kávy docílit, odpověděl, že by byl rád, kdyby mu produkce přinesla dostatek finančních prostředků, aby pokryl své denní potřeby a umožnila mu jednoho dne jít v klidu do penze. Také byl by rád, kdyby v pěstování kávy pokračovali i jeho děti.

COMSA

Organizace COMSA působí v oblasti Montecillos v městě Marcala. COMSA od roku 2005 produkuje certifikované kávy, které mají chráněné zeměpisné označení „Marcala“. Aby káva splňovala certifikaci, musí byt pěstovaná v nadmořské výšce minimálně 1100 m.n.m. v jednom z 19 měst v dané oblasti a zároveň při cuppingu získat minimálně 80 bodů ze 100.

Před pár lety v Marcale fungovalo velké družstvo, které sdružovalo velký počet farmářů. Družstvo se však rozpadlo a farmáři tak zůstali bez zpracovatelské stanice, bez které nebyli schopní kávu připravit pro export. Proto se přibližně 60 farmářů rozhodlo vytvořit společnost s názvem COMSA (Cafe Organico Marcala). Dnes má COMSA přibližně 700 členů, kteří navzájem spolupracují. Všichni navštěvují školení o hodnocení kávy – cuppingu a o agrokultuře. COMSA aktivně podporuje vzdělávaní dětí jejich členů a kromě pěstování organickýh káv šíří osvětu a podporuje organickou agrokulturu a konzumaci organických potravin. Každý týden je v Marcale trh s organickým jídlem.

Další informace

Další informace

certifikace organic
farma Los Ceibos
metoda zpracování mokrá metoda
nadm.výška 1200 - 1700m.n.m.
plocha farmy *
botanická varieta Typica a Pacas
charakteristika Ne

Recenze

Napište vlastní recenzi

You're reviewing: Honduras Anastacio Argueta

Štítky produktu

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').