Guatemala Manolo Murales, Las Delicias farm Zoom

Nový

Guatemala Manolo Murales, Las Delicias farm

Napište první recenzi tohoto produktu

Z Guatemaly většinou nabízíme příjemné, kvalitní a lehko pitelné kávy. Tohle je ale něco velmi speciálního! Jde o velice malý mikrolot od farmáře Manola z Farmy Las Delicias. Nenechte si ho ujít, lepší Guatemalu jsme letos neochutnali!


Region: Palencia


Farma a zpracovatelský závod: Las Delicias


Farmář: Manolo Muralles


Nadmořská výška: 1850 m.n.m.


Odrůda: Catisic


Zpracování: promytá metoda


Acidita: nízká


Chuťový profil:kešu oříšky, hrušky, mléčná čokoláda

Název produktu Cena Množství
Guatemala Manolo Murales 250g
Bez daně: 193,91 Kč S daní: 223,00 Kč
Guatemala Manolo Murales 1000g
Bez daně: 773,91 Kč S daní: 890,00 Kč

Popis produktu

Detaily

Las Delicias je jednou z krásných farem rodiny Muralles, založené v roce 2012 v regionu Palencia. Dva roky zpátky na farmě mluvili o velkých ambicích produkovat kvalitní kávu se skórem 90+ do následujících 5 let. Jejich cíl je jasný a opravdu každým rokem dělají velké pokroky.

Díky osobnímu kontaktu s Manolem a jeho otcem Samuelem má náš partner pro dovoz přehled o jejích pečlivé práci. Jsou pro práci s kávou opravdu zapálení! Pro každý lot používají systém, dle kterého se dají dopátrat informace o jeho kvalitě, využívají také různé procesy zpracování kávy a spolupracují s okolními farmami a pomáhají jim se zvyšováním kvality. Na každý dotaz se Manolo rád rozpovídá o svých nápadech, o možnostech jak ochránit přírodu kolem sebe a zvýšit kvalitu produkované kávy. Jejich farma má celkově 9ha a káva se pěstuje na 7ha rozloze. Do budoucna by se však mohla farma ještě rozšířit, protože v okolí je půda vhodná pro pěstování kvalitní kávy.

Tento rok začali na farmě investovat do skleníků, ve kterých se bude káva sušit. Díky sušení ve skleníku dokážou tak kontrolovat lépe průběh sušení kontrolováním teploty a proudění vzduchu. Taky se na farmě spouštějí nové experimenty se suchým zpracováním. V roce 2017 vysadili 3ha odrůdy Tekisic  a v roce 2018 1ha odrůdy Gesha, které pocházejí z Peru. Farmu momentálně připravují na to, aby produkovala čistě organicky pěstované kávy.

Informace ze sběru: 17°-19° stupňů Brix, suchá fermentace 18 až 24 hodin. Sušení na afrických postelích ve skleníku přibližně 11 dní.

Další informace

Další informace

certifikace *
farma Las Delicias farm
metoda zpracování promytá
nadm.výška 1850 m.n.m.
plocha farmy *
botanická varieta Catisic
charakteristika kakao, maliny, lískový ořech

Recenze

Napište vlastní recenzi

You're reviewing: Guatemala Manolo Murales, Las Delicias farm

Štítky produktu

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').