Guatemala Arnoldo Melendéz - anaerobní zpracování

Guatemala Arnoldo Melendéz - anaerobní zpracování Zoom

Guatemala Arnoldo Melendéz - anaerobní zpracování

Není skladem

Farmu vede Arnoldo Pérez Melendez a jeho manželka Maria Eugenia Escobar. Finca sahá od hranic vesnice až k hoře Balàm. Káva se pěstuje v nadmořské výšce mezi 1550 a 1970 metry a sklízí se na ploše přibližně 27 hektarů.Region: AcatenangoFarma (farmář): Arnoldo Pérez Melendez and his wife Maria Eugenia EscobarNadmořská výška: 1550-1970 m.n.mOdrůda:  TypicaZpracování: experimentální/přírodní s 36h karbonickou maceracíAcidita: středníChuťový profil:


Doporučená příprava
na filtr
Popis produktu

Historie

Začátek pěstování kávy zde sahá do 40. let 20. století, kdy Arnoldův otec propagoval plantáž kávy v okolí Aldea El Socorro v Acatenango. Kávě zasvětil Arnold s rodinou celý život a všichni jeho zaměstnanci pocházejí z místní komunity. Během posledních desetiletí byl Arnoldo zaměřen na samotné pěstování, přičemž káva byla dodávána místnímu družstvu. Tento dlouholetý model se změnil v roce 2017, kdy farmu navštívili odborníci na výběrovou kávu. Ochutnávky mnoha káv v regionu poukázaly na obrovský potenciál třešní zrovna z této farmy. Toto zjištění povzbudilo Arnolda a jeho manželku Marii Eugenii natolik, že vybudovali vlastní zpracovatelskou stanici, přičemž stavba byla zahájena v dubnu 2017 a ukončena v listopadu téhož roku.

Zpracování

Arnoldo využil svých hlubokých znalostí v oblasti zemědělství, zatímco Maria Eugenia využila své schopnosti talentované kuchařky k osvojení si a zdokonalení osvědčených postupů při fermentaci a zpracování kávy. Společnost Finca la Senda zaměřila své úsilí na důsledný výběr třešní, dlouhou a kontrolovanou fermentaci a pomalé sušení ve stínu. Tato výběrová káva, o kterou se s hrdostí v tomto roce s vámi podělíme, se skládá z pečlivě vybrané a zpracované kávy sbírané v nadmořských výškách nad 1850 metrů (6’100 ft.). Kromě profilů charakteristických pro kávy v tomto regionu (sladký nádech peckovin, citrusů, výrazná acidita a plné tělo), se tato káva pyšní zvýšenou komplexitou chuti. Díky promyté metodě v kombinaci s částečnou anaerobní fermentací zrn má také tato káva zvýrazněný chuťový profil s exotickým nádechem.

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').