Ethiopia Suke Quto promytá Zoom

Nový

Ethiopia Suke Quto promytá

Napište první recenzi tohoto produktu

čerstvá 2018 sklizeň!!


Výběrová káva od farmáře Tesfayeho, kterého jsme měli možnost potkat osobně v Amsterdamu.- Suke Quto je farma, která se kromě pěstování kávy stará i o okolní lesy a pomáhá s budováním místní školy. Sdružuje farmáře, kteří pěstují pouze odrůdy Kurume a Welicho, které jim  dodává farmář Tesfaye. Farmáři dodržují přísné podmínky jak na kvalitu, tak na organické postupy při pěstování. 


Region: Guji


Zpracovatelský závod: Suke Quto


Farma /farmář: Suke Quto /Tesfaye


Nadmořská výška: 1800 – 2200 m.n.m


Odrůda: Kurume, Welicho


Zpracování: promytá


Certifikace: organická káva


Acidita: střední


Chuťový profil: meloun galia, broskev, mandlová čokoláda


 

Název produktu Cena Množství
Ethiopia Suke Quto promytá 250g
Bez daně: 237,39 Kč S daní: 273,00 Kč
Ethiopia Suke Quto promytá 1000g
Bez daně: 947,83 Kč S daní: 1 090,00 Kč

Popis produktu

Detaily

Farma Suke Quto vznikla v roce 2005 s myšlenkou založení farmy, na které se bude pěstovat organická káva ve stínu okolních stromů. Původně měla farma 5 ha, dnes činí její rozloha již 221 ha. Když před několika lety zničil lesní požár většinu okolních lesů, začali místní farmáři vysazovat kukuřici a obilninu Teff (neboli miličku habešskou, která je nejdrobnější obilnina na světě a je vhodná pro celiaky). Nevýhoda těchto plodin je, že způsobují erozi půdy a země po nich zůstane po několika letech neúrodná a vyčerpaná. Tesfaye přišel s myšlenkou jinou, a to vysadit kávovníky a stromy, které budou poskytovat stín. Dnes mu pomáha budovat tyhle organické „kávové lesy“ přes 150 farmářů, kteří pak dováži svou úrodu na farmu Suke Quto ke zpracování.

Zpracování

Káva se zpracovává převážně promytou (washed) a suchou metodou (natural). Tento rok přibyla nová metoda – pulped natural, na kterou se nyní těšíme (dorazí do Evropy v září 2017). Fermentace při mokré metodě trvá kolem 36 až 72 hodin v závislosti na počasí. Pak se káva suší na slunci na afrických postelích přibližně 9 až 13 dnů. Na farmě je momentálně až kolem 200 postelí na sušení kávy. Při suché metodě se káva suší déle, protože se musí usušit i dužina a sušení tak trvá kolem 21 až 27 dnů. 

 

Další informace

Další informace

certifikace Ne
farma Suke Quto /Tesfaye
metoda zpracování plně promytá
nadm.výška 1800 – 2200 m.n.m
plocha farmy Ne
botanická varieta Kurume, Welicho
charakteristika meloun galia, broskev, mandlová čokoláda

Recenze

Napište vlastní recenzi

You're reviewing: Ethiopia Suke Quto promytá

Štítky produktu

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').

Videa