Ethiopia Gora Kone

Ethiopia Gora Kone Zoom

Ethiopia Gora Kone
meruňky, zelený čaj, lesní jahody

Ethiopia Gora Kone 250g

Bez daně: 237,39 Kč S daní: 273,00 Kč

Ethiopia Gora Kone 1000g

Bez daně: 947,83 Kč S daní: 1 090,00 Kč
+
-
+
-
NEBO

Etiopie – země, kde vše kolem kávy začalo. Vždy nás nadchne svými příběhy a také kvalitou kávy, kterou každý rok nabídne. Vždy hledáme ty nejlepší, abyste si je vychutnali jak na filtru, tak v espressu. V obou vynikne její čajový a citrusový charakter.


Region: Sidamo


Zpracovatelský závod: Gora Kone


Nadmořská výška: 1900 - 2050m.n.m


Odrůda: heirloom


Zpracování: promytá metoda


Acidita: střední


Chuťový profil: meruňky, zelený čaj, lesní jahody

Doporučená příprava
na filtr
Popis produktu

Zpracovatelská stanice Gora Kone leží v regionu Arsi, poblíž místní řeky Nensebo a vesnice Werka. Zpracovatelská stanice poskytuje obživu pro 700 až 800 farmářů. Tyto „rodinné“ farmy mají v průměru kolem 3ha. Kromě kávovníků tu rostou stromy Acacia a Wanza, které poskytují kávovníkům ochranu před silným sluncem.

Sklizeň probíhá na farmách selektivně a kávové třešně se sbírají většinou od listopadu do ledna a postupně jsou zpracovávána na stanici Gora Kone. Naše promytá verze byla fermentovaná pod vodou kolem 42 až 46 hodin. Přitom se voda každých 12 hodin měnila za čerstvou z řeky Gerenbicho, která ústí do řeky Nensebo. Po zpracování jsou kávová zrna sušena na afrických postelích kolem deseti až dvanácti dnů. Africké postele jsou postavené na kopci a tudíž při sušení dopomáhá příroda silnějším prouděním vzduchu. Pak káva odpočívá a po měsíci se vydá do světa.

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').