Ethiopia Diima Gedeb

Ethiopia Diima Gedeb Zoom

Ethiopia Diima Gedeb
jablko, bluma, med

Ethiopia Diima Gedeb 250g

Bez daně: 252,17 Kč S daní: 290,00 Kč

Ethiopia Diima Gedeb 1000g

Bez daně: 1 008,70 Kč S daní: 1 160,00 Kč
+
-
+
-
NEBO

Mekuria Merga je jedním z několika zpracovatelských závodů nesoucím název po svém majiteli, vysoce respektovaném kávovém producentovi s 23letými zkušenostmi v oboru. Je proslulý svými mycími stanicemi, které za posledních deset let dodávaly kvalitní zrna několika vývozcům kávy.


Tato konkrétní stanice se nachází v oblasti Gedeb a nakupuje třešně od přibližně 500 farmářů.


Mekuria Merga se rozhodl v roce 2018 založit vlastní exportní společnost „Wete Ambela“, která exportuje kávu z jeho zpracovatelských stanic, vysoce ceněných pro svou kvalitní produkci.


Společnost Wete Ambela vyprodukuje asi šest kontejnerů ročně (přibližně polovina z nich jsou zpracované promytou metodou) a zaměstnává ve svých mycích stanicích a exportní kanceláři okolo 65 lidí.Region: Gedeb, Etiopie


Farma (farmář): zpracovatelská stanice producenta Mekuria Merga nakupující třešně od přibližně 500 farmářů


Nadmořská výška: 1950-2000 m n. m.


Odrůda:  dega


Zpracování: suchá metoda


Acidita: střední


Chuťový profil: jablko, bluma, medDoporučená příprava
na filtr
Popis produktu

Tento lot byl zpracován suchou metodou.

Kávové třešně sklízí členové rodiny a ručně je třídí tak, aby se odstranily nezralé a přezrálé třešně před tím, než jsou doručeny do mycí stanice ke zpracování. Třešně se suší v nadmořských výškách kolem 2000 m n. m. na afrických postelích v tenkých vrstvách po dobu až 20 dní.

Nezralé a vadné třešně jsou během prvních dnů ručně odstraněny.

První dny jsou třešně sušeny v relativně tenké vrstvě, asi 3-4 cm. Po několika dnech vytvoří vrstvy na 6-10 cm. Káva se často přesouvá a je zakrývána během nejteplejších hodin dne, aby byly třešně chráněny před intenzivním slunečním zářením, a poté znovu v noci, aby byly chráněny před vlhkostí. To také pomůže zlepšit kvalitu, protože káva je uleželá a sušení homogennější.

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').