Ethiopia Alemayehu Daniel

Ethiopia Alemayehu Daniel Zoom

Ethiopia Alemayehu Daniel
pomerančový květ, mango, citronová tráva

Ethiopia Alemayehu Daniel 250g

Bez daně: 259,13 Kč S daní: 298,00 Kč

Ethiopia Alemayehu Daniel 1000g

Bez daně: 1 034,78 Kč S daní: 1 190,00 Kč
+
-
+
-
NEBO

nová 2020 sklizeň!!!


Zakoupením kávy v aukci „Operation Cherry Red“ jsme poznali excelentní kávu, kterou produkuje Alemayehu Daniel. Letos jsme si vyžádali vzorek z jeho rodinné farmy a potvrdili si opět kvalitu jeho káv. Málokdy se podaří najít v Etiopii kávu od jediného farmáře. Letos nabízíme lot, který je lehce květinový s nádechem citronové trávy a manga.


Region: Gedeb, Yirgacheffe


Farma (farmář): Alemayehu Daniel


Nadmořská výška: 2050 - 2110 m.n.m


Odrůda: Kurume, Wolisho, 74110, 74112


Zpracování: suchá metoda


Acidita: medium


Chuťový profil: pomerančový květ, mango, citronová tráva


Doporučená příprava
na filtr
Popis produktu

Byl rok 1961 a mladý muž z Etiopie opustil svůj dům v Sidamu a zamířil do lesů kolem Worka Chalbesa blízko Gedeb hledat jeho štěstí. Mladý Daniel Miju byl v tu dobu svobodný, založil svou kávovou a banánovou farmu. Brzy si našel ženu, řídil se však místní kulturou a vzal si další dvě manželky. Daniel měl hodně dětí – třináct kluků a deset dívek – a žil do zralého stáří, pak zanechal svůj pozemek jeho synům, jeden z nich je Alemayehu Daniel.

Jeden z Alemayehua největších podniků nese dál jméno jeho otce a jeho poselství. Půda jeho otce byla rozdělena mezi něj a jeho bratry, každý dostal něco málo přes 10 hektarů. Zde, na této dobře zavlažované půdě, která je ve stínu domorodých stromů, Alemayehu pěstuje některé z nejlepších místních káv, které můžete znát.

Když Daniel Miju rozdělil jeho půdu mezi jeho syny, dal každému z nich kávové sazenice, aby mohli pěstovat jejich vlastní kávu. Právě z tohoto zdroje pochází Alemayehua káva.

Alemayehua otec zanechal po sobě rodinu, která drží pohromadě, i když každý bratr má svou úrodu a svou půdu, všichni pracují jako jeden, dokonce se střídají a navzájem dohlížejí na kávu toho druhého – hlavně poté, co byli třešně sklizeny a sušeny. Během sklizně, Alemayehu nabírá 40 - 60 lidí, kteří dohlížejí na to, aby byly třešně sklizeny včas. Když jsou promyté, osobně dohlíží na to, aby bylo čištění prvotřídní. Jakmile jsou třešně suché odveze je do Gedebu.

Alemayehua kdysi prodával prostřednictvím družstva, ale teď má už druhý rok svoji vlastní exportní licenci. Získal ocenění za kvalitu své kávy od místní vlády a v roce 2018 byl prodán jeden z jeho lotů prostřednictvím aukce Operation Cherry Red, který jsme měli možnost vám nabídnout i my. Alemayehu a jeho bratři byli nadšení. Jeho jediným zklamáním bylo, že jeho otec, který zemřel před dvěma lety o aukci nikdy neslyšel.

“Toto mi dává šanci lépe zajistit moji rodinu, dát mým dětem lepší vzdělání; a možná i koupit auto a dům v Dila”, říká, “Mohu mít vlastní farmu a zachovat jméno mého otce.” Alemayehu utrácí velké množství peněz vyplácením dočasné pomoci během sklizně, dostáním kávy do Gedeb, čištěním, a zasíláním kávy do Addis Ababa – odkud jeho káva směřuje do celého světa. Větší profit získává z mezinárodního prodeje, díky čemu může investovat do potřebného vybavení, jako je generátor a světla, a může zvýšit životní úroveň pro sebe a svoji rodinu.

“Nemůžu bez ní pracovat”, Alemayehu říká o jeho manželce, která připravuje jídlo pro pracovníky během sklizně a dohlíží na farmu, když Alemayehu cestuje do Addis Ababa. Rovněž má na starost přípravnu organického kompostu pro kávovníky. Alemayehu je otec osmi dětí – šest chlapců a dvě dívky. “Neexistuje žádná cesta zpět, je pouze cesta dopředu”, říká s úsměvem.

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').