Decaf Guatemala Primavera

Decaf Guatemala Primavera Zoom

Decaf Guatemala Primavera
třešně, slad, kakaové boby

DECAF Guatemala Primavera 250g

Bez daně: 168,70 Kč S daní: 194,00 Kč

DECAF Guatemala Primavera 1000g

Bez daně: 673,04 Kč S daní: 774,00 Kč
+
-
+
-
NEBO

Rádi bychom pro všechny, kteří jsou citliví na kofein, představili novou bezkofeinovou kávu. Kofein je z naší kávy odstraněn pomocí CO2, bez použití chemikálií a dokonce i vedlejší produkty, které v procesu vznikají jsou přírodní a 100% recyklovatelné. Díky této metodě zůstanou karbohydráty a proteiny v zrnu nepoškozené a káva si tak zachová svoji chuť. Použité zrna pochází od sedmi farmářů a byli ohodnoceny průměrně na 84 bodů.


Region: Huehuetenango


Zpracovatelský závod: The Primavera Family


Farma (farmář): 7 Small Producers of Huehuetenango


Nadmořská výška: 1550 – 1650 m.n.m


Odrůda: Caturra, Catuai, Bourbon


Zpracování: decaffeinated


Acidita: nízká


Chuťový profil: třešně, slad, kakaové boby


 

Doporučená příprava
na espresso
Popis produktu

Naše káva pochází od sedmi farmářů, kteří spolupracují s našim partnerem, normálně produkují kávu sami, ale kvůli sklizni v loňském roce svoje produkce spojili. Tuto kávu pak rodina Primavera zpracovala, aby tak pomohla finančně farmářům, kteří potřebují peníze na údržbu a chod farem, i když je sklizeň menší. Spolu s našim partnerem doufáme, že jejich kávy ochutnáme v blízké době i jako výběrovou kávu z jedné farmy. Kávy, které byli zpracované v tomto lotu, cuppovali kolem 84 – 85 bodů. Na kolik je tato káva transparentní přikládáme i jména vzpomenutých farmářů: Roger Hernandez, Jorge Cifuentes, Isaias Fermin, Denin de Leon, Mireily Villaroro, Candelaria Clara, Mynor Cano.

Proces odstranění kofeinu

Kofein je z kávových zrn odstraněn pomocí CO2 – oxidu uhličitého. Při kompresi oxidu uhličitého se CO2 částečně chová jako plyn a částečně jak kapalina. Nejdříve jsou kávové zrna spařena horkou párou, aby se kofeinové molekuly v zrnu uvolnili. Pak jsou nasycena, resp. vystavena proudu CO2, který na sebe naváže kofeinové molekuly a „vezme je sebou“. Následně putuje do druhé nádoby, kde je CO2 přehnané přes uhlíkové filtry, které kofein zachytí. Tímto způsobem můžeme z kávy vyextrahovat čistý kofein.

Rozdíl od vodní metody, kdy se zrna máčí ve vodě, je ten, že zde není za pomoci vody vylouhovaná chuť a nemusí se tedy namáčet znovu.

Pro víc informací od našeho partnera: https://primavera.coffee/blog/2018/8/20/what-about-decaf-

Nebo na webu sweetmarias: https://legacy.sweetmarias.com/library/decaf.co-2method

 

 

 

 

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').