Colombia Ernedis Rodriguez - Castillo Zoom

Colombia Ernedis Rodriguez - Castillo

Napište první recenzi tohoto produktu

Ernedis Rodriguez je mladý talentovaný farmář z Kolumbie. Je známý svou odhodlaností produkovat skvělou kávu a zkoušet nové přístupy s pomocí našeho partnera The Coffee Quest. Přinášíme vám exkluzivně dvě odrůdy Castillo a Caturra, které můžete samostatně ochutnat a porovnat rozdíly dvou odrůd arabiky ze stejné, nádherné kolumbijské farmy.


Region: Gigante, Huila


Farma / farmář: Finca El Paraiso / Ernedis Rodriguez


Nadmořská výška: 1750 – 1840 m.n.m.


Odrůda: Castillo


Zpracování: promytá metoda


Acidita: střední


Chuťový profil: třešně, kakao, jablečný mošt

Název produktu Cena Množství
Colombia Ernedis Rodriguez - Castillo 250g
Bez daně: 208,70 Kč S daní: 240,00 Kč
Colombia Ernedis Rodriguez - Castillo 1000g
Bez daně: 832,17 Kč S daní: 957,00 Kč

Popis produktu

Detaily

         Ernesto se rád podílí na nových experimentech ve zpracování kávy. Používá nové metody a hodně pracuje s časem fermentace. Doufáme, že některý z jeho experimentů (jako jsou aerobická, anaerobická, honey metoda) v budoucnu nejen ochutnáme, ale taky nabídneme vám. Ačkoliv jeho farma není tak velká, díky svému extrémnímu smyslu pro detail, je většina jeho káv velmi vysoké kvality.

El Paraiso je nádherná farma, která se nachází jenom 12 kilometrů západně od regionu Gigante, Huila. Leží na okraji hory, s farmami otočenými na západ naproti údolí řeky Magdalena. Kávovníky se nacházejí ve výšce od 1750 až do 1840 m.n.m., díky čemu má káva intenzivní a sladký profil.

Z celkové rozlohy farmy 14 hektarů patří 7 hektarů do národní rezervace. Zbylých 7 hektarů produkuje kávu. Z celkové produkce je kolem 70% Caturra a 30% Castillo. Ernedisova káva by se dala popsat jako vysoce sladká s plným tělem a příjemnou ovocitostí, která dodává kávě vyváženost. Svojí jedinečnou chuť mají právě díky experimentování s délkou fermentace, která trvá u těchto káv až 72 hodin. Káva je po zpracování sušena ve sklenících, které poskytují stín, aby se káva nevysušila rychle anebo nezmokla.

Hlavní sklizeň probíhá od května do července. Další sklizeň je přibližně od října do půlky prosince. Během roka Ernedis vyprodukuje jenom kolem 175 pytlů kávy na export. Pěstování a zpracování kávy se věnuje celý svůj život a my to dokážeme ocenit nejenom v chuti jeho kávy, ale také v kvalitě zrn před pražením.  Povedlo se mu skvěle se poprat s nepříznivými podmínkami počasí, které byly v Huile poslední sklizeň a jeho káva opravdu vynikala nad ostatními. 

Další informace

Další informace

certifikace *
farma Finca El Paraiso / Ernedis Rodriguez
metoda zpracování promytá
nadm.výška 1750 – 1840 m.n.m.
plocha farmy 14ha
botanická varieta Castillo
charakteristika kakao, maliny, lískový ořech

Recenze

Napište vlastní recenzi

You're reviewing: Colombia Ernedis Rodriguez - Castillo

Štítky produktu

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').