Burundi Kirema

Burundi Kirema Zoom

Burundi Kirema
rebarbora, hnědý cukr, maliny

Není skladem

Naše oblíbená Burundi Kirema opět dorazila! Kávy z Burundi se liší svojí „šťavnatou“ aciditou a jsou velice komplexní, a tím nabízejí jedinečnou diverzitu daného regionu. Naše Kirema má příjemnou sladkost a chutná po šťavnaté rebarboře a malinách.


Region: Kayanza


Zpracovatelský závod: Kirema


Nadmořská výška: 1880 m.n.m.


Odrůda: Bourbon, Jackson, Mibirizi


Zpracování: promytá metoda


Acidita: střední


Chuťový profil: rebarbora, hnědý cukr, maliny


Popis produktu

Do zpracovatelského závodu Kirema nosí svoje poctivě sesbírané kávové třešně kolem 3800 farmářů z okolí. Jenom kolem 200 z nich nosí svojí sklizeň osobně a zbytek přispívá do takzvaných sběrných stanic, rozmístěných po regionu, odkud se pak třešně svážejí do zpracovatelského závodu Kirema.

Burundi je velice chudá země s jedním z nejnižších HDP v Africe. Momentální politická situace je poměrně nestabilní a mnohým připomíná špatnou politickou situaci z devadesátých let.

Opravdovou, hlavně logistickou výzvou je i obchod s kávou. Káva se dá nakoupit většinou jenom FOT (Free on truck), podobně jako je tomu v Rwandě, nebo Demokratické Republice Kongo. Druh tohoto obchodu je mnohem riskantnější než obvyklý FOB (Free on board), protože nákupce nese riziko od momentu naložení kávy na auto, která putuje dlouhou cestu, přes jiné země až k pobřeží na export.

Naše káva pochází od našeho partnera Cafe Imports, který v Burundi operuje již několik let a neustále překvapuje svou pestrou nabídkou kvalitních šťavnatých káv z této skromné země.

 

 

 

 

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').