Burundi Kirema Zoom

Nový

Burundi Kirema

Napište první recenzi tohoto produktu

Kávy z Burundi jsou plné překvapení. Chuťový profil může připomínat komplexní šálek kávy z Keni, ale její mnohostrannost se vyrovná nejlepším kolumbijským kávám. Lidé častokrát srovnávají, nebo je dokonce vzájemně zaměňují, kávy z Rwandy a Burundi. Kávy z Burundi se liší svojí „šťavnatou“ aciditou a jsou velice komplexní, a tím nabízejí jedinečnou diverzitu daného regionu. Naše Kirema má až karamelovou sladkost a chutná po šťavnaté rebarboře a citronové bazalce. 


Region: Kayanza


Zpracovatelský závod: Kirema


Nadmořská výška: 1880 m.n.m.


Odrůda: Bourbon, Jackson, Mibirizi


Zpracování: promytá metoda


Acidita: střední


Chuťový profil: šípky, karamel, citrónová bazalka

Název produktu Cena Množství
Burundi Kirema 250g
Bez daně: 175,65 Kč S daní: 202,00 Kč
Burundi Kirema 1000g
Bez daně: 700,87 Kč S daní: 806,00 Kč

Popis produktu

Detaily

Do zpracovatelského závodu Kirema nosí svoje poctivě sesbírané kávové třešně kolem 3800 farmářů z okolí. Jenom kolem 200 z nich nosí svojí sklizeň osobně a zbytek přispívá do takzvaných sběrných stanic, rozmístěných po regionu, odkud se pak třešně svážejí do zpracovatelského závodu Kirema.

Burundi je velice chudá země s jedním z nejnižších HDP v Africe. Momentální politická situace je poměrně nestabilní a mnohým připomíná špatnou politickou situaci z devadesátých let.

Opravdovou, hlavně logistickou výzvou je i obchod s kávou. Káva se dá nakoupit většinou jenom FOT (Free on truck), podobně jako je tomu v Rwandě, nebo Demokratické Republice Kongo. Druh tohoto obchodu je mnohem riskantnější než obvyklý FOB (Free on board), protože nákupce nese riziko od momentu naložení kávy na auto, která putuje dlouhou cestu, přes jiné země až k pobřeží na export.

Naše káva pochází od našeho partnera Cafe Imports, který v Burundi operuje již několik let a neustále překvapuje svou pestrou nabídkou kvalitních šťavnatých káv z této skromné země. 

Další informace

Další informace

certifikace Ne
farma Ne
metoda zpracování mokrá - promytá
nadm.výška 1880 m.n.m
plocha farmy Ne
botanická varieta bourbon,mibirizi
charakteristika Ne

Recenze

Napište vlastní recenzi

You're reviewing: Burundi Kirema

Štítky produktu

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').