Burundi Kibingo

Burundi Kibingo Zoom

Burundi Kibingo
višňový koláč, liči, čokoláda

Není skladem

Vždy se snažíme v portfoliu našich káv nabídnout něco opravdu zajímavého! Jsou to kávy, které si někdo na první ochutnání zamiluje a někomu třeba nesednou vůbec. Proč tomu tak je? Jde o unikátní chuťový profil, který je tak jedinečný, že se vymyká chuti „klasičtějších“ káv. Stejně tomu tak je u této Burundi zpracované suchou metodou. Do které skupiny se přidáte vy?


Region: Kayanza


Zpracovatelský závod: Kibingo


Nadmořská výška: 1700 – 1900 m.n.m


Odrůda: Bourbon


Zpracování: suchá metoda


Acidita: nízká


Chuťový profil: višňový koláč, liči, čokoláda

Doporučená příprava
na filtr
Popis produktu

Zpracovatelská stanice Kibingo se nachází v kávou proslulém regionu Kayanza v severní Burundi. Zpracovatelská stanice leží v nadmořské výšce 1893 metrů nad mořem. Nadmořská výška okolních farem, na kterých se káva pěstuje se pohybuje od 1700 do 1900 m.n.m. Na stanici je zaregistrováno až 3553 farmářů, jejichž farmy se rozprostírají na osmnácti kopcích. Dohromady měli farmáři v roce 2016 přibližně 1 010 062 kávovníků. Na jedného farmáře to v průměru vychází na pouhých 284 kusů.

Aby se všechna káva stihla včas čerstvá zpracovat, je stanice Kibingo vybavena 10 fermentačními bazény, 2 bazény na odležení kávy ve vodě a na sušení je zde až 165 afrických postelí. Díky vybavení tohoto kalibru dokáže Kibingo zpracovat 750 000kg kávových třešní za 1 den!

Při příjmu kávových třešní od farmářů začne na stanici jejich první třídění. Oddělují se kromě cizích objektů hlavně nedozrálé a přezrálé kávové třešně. Díky této selekci se odděluje výběrová káva od komoditní - netříděné, kde je defektů povolených mnohem víc.

Produkce naší kávy zpracované suchou metodou vyžaduje obzvláště extra péči. Káva se totiž suší až 3 týdny na afrických postelích a je potřeba, aby byla pravidelně prohrabávána kvůli konzistentnosti a zabránění vzniku defektů - a to hlavně plísní. Tohle je důvod proč se nejkvalitnější kávy zpracovávají až později v sklizni. Jelikož dozrává menší množství kávy, je víc prostoru a času na přírodní sušení a menší riziko srážek zabezpečí tu nejvyšší kvalitu. 

 

 

 

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').