Brazil Santa Ines

Brazil Santa Ines Zoom

Brazil Santa Ines
mandle, čokoláda, hrozny

Brazil Santa Ines 250g.

Bez daně: 185,22 Kč S daní: 213,00 Kč

Brazil Santa Ines 1000g.

Bez daně: 738,26 Kč S daní: 849,00 Kč
+
-
+
-
NEBO

Direct Trade z našeho kávového kontejneru z Brazílie! Brazílie Santa Ines je již druhá káva, kterou jsme si přivezli z návštěvy v Brazílii. Rodina Pereira se věnuje zpracování jak komerčních, tak výběrových káv. Lot, který jsme nakoupili patří k těm nejkvalitnějším z jejich produkce. Káva má plné tělo a sladké chutě čokolády a mandlí hezky doplňuje jemná ovocitost připomínající hrozny.


Region: Minas Gerais


Farma (farmář): Santa Ines, rodina Pereira


Nadmořská výška: 900 -1050 m.n.m


Odrůda: yellow catuai


Zpracování: suchá metoda


Acidita: nízká


Chuťový profil: mandle, čokoláda, hrozny

Doporučená příprava
na espresso
Popis produktu

Historie farmy.

Pěstování kávy se rodina Pereira v oblasti Carmo de Minas věnuje již od roku 1979. Posledních pár let se postupně zaměřují i na náročnější produkci výběrové kávy. Smysl pro inovace a objevování však měli, co se kávy týče, již ve svých začátcích. Když přebrali Fazendu Santa Ines na farmě již kávovníky rostly. Rodina se však rozhodla pro vysázení nových, kvalitnějších odrůd a pro využívaní modernějších modelů zpracování kávových zrn pro lepší selekci defektů a taky pro zvýšení produktivity.

Kvalita

V minulosti měl region Carmo de Minas mnoho problému s kvalitou kávy. Nebylo to nevhodným podnebím, které naopak díky vyšším polohám produkuje kvalitnější arabiky, ale spíš kvůli nevhodným praktikám při zpracování kávy. Proto se rozhodla rodina Pereira najmout experty, kteří přijeli na farmy pomoct s procesem selekce a se zpracováním, za účelem zvýšení kvality produkce kávy v této oblasti. Na zpracovatelských stanicích byly kromě jiného zavedeny „depulpery“ (stroje na odstranění kávové dužiny z kávové třešně). Hned na to se začali kávy z farmy Santa Ines objevovat v různých soutěžích a dostávat se na mapu výběrové kávy. Důkazem je i umístnění se v soutěži Cup of Excellence, v roce 2005 na prvním místě se světovým rekordem 95,85 bodů!

Budoucnost

“V regionu, ve kterém pěstujeme kávu jsou velice vhodné podmínky pro produkci výběrové kávy. Vděčíme za to tomu, co Francouzi nazývají Terroir. Jsme na dobré cestě a můžeme pořád očekávat zlepšení.“ Chico Iidro, z rodiny Pereira

       

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').