Brazil Flor do Bagaco Zoom

Nový

Brazil Flor do Bagaco

Napište první recenzi tohoto produktu

Jestli také milujete výběrové kávy s nižší aciditou, tato ručně sbíraná Brazílie z malé farmy bude pro Vás ta pravá! V chuti je plná čokolády a nugátu s jemnou hruškovou aciditou. Farma Flor do Bagaco je projektem Marie Amparo, která usiluje o produkci exkluzivní brazilské kávy a pěstování bez pesticidů. 


Region: Lajinha, Minas Gerais


Farma / farmářka: Flor do Bagaco / Maria do Amparo Drumond


Nadmořská výška: 700 m.n.m.


Odrůda: Catuai


Zpracování: suchá metoda


Acidita: nízká


Chuťový profil: nugát, hruška, mléčná čokoláda

Název produktu Cena Množství
Brazil Flor do Bagaco 250g.
Bez daně: 163,48 Kč S daní: 188,00 Kč
Brazil Flor do Bagaco 1000g.
Bez daně: 651,30 Kč S daní: 749,00 Kč

Popis produktu

Detaily

V roce 2015 se Marie do Amparo na své farmě v Lajinhe, Minas Gerais, rozhodla změnit přístup k pěstováni kávy a postupně přejít dle inspirace z farmy Fazenda Klem na organické pěstování kávy. Momentálně o certifikát BIO stále usilují, takže oficiálně káva organická není, i když je pěstována stejnými principy. Farma je výjimečná nejenom pěstováním bez pesticidů, ale také pečlivým tříděním zrn, které po sběru probíhá.

Samotná farma disponuje základním mechanickým vybavením a dokážou tady tak zpracovat kávy promytou, suchou ale i „honey“ metodou. Na rozdíl od většiny káv z Brazílie je káva z farmy Flor do Bagaco sbíraná ručně. Každý rok na farmě spolupracují se stejnými sběrači, ke kterým mají férový přístup. Pracují a zdokonalují se všichni společně.

Po sběru se třešně třídí hned v několika krocích. Jak při mokré metodě pomocí vody, tak při suché metodě během sušení v otevřeném skleníku a nakonec před balením hotových zelených zrn na export. Tak se Marii Amparo postupně plní její sen, nabídnout lidem ejí kvalitní kávu jak v Brazilii, tak tuto sezónu u nás v Evropě.         

Další informace

Další informace

certifikace Ne
farma Flor do Bagaco / Maria do Amparo Drumond
metoda zpracování natural
nadm.výška 700 m.n.m
plocha farmy *
botanická varieta Catuai
charakteristika Ne

Recenze

Napište vlastní recenzi

You're reviewing: Brazil Flor do Bagaco

Štítky produktu

Štítky produktu

Štítky oddělujte mezerou. Víceslovné uzavřete v apostrofech (').