položek: 4

na stránku
Nastavit vzestupně

Strada EP průvodce

26.02.2015 0:00

Připravili jsme pro vás českou verzi manuálu k profilaci tlaku na stroj Strada EP (nebo pokud má někdo to štěstí a provozuje Shot brewer EP)

Strada EP guidebook ke stažení v PDF

Více
Zveřejněno v kategorii Kávovary Novinky Tlakové profily pro LM Strada By Petr Košťál

Na jiném místě tohoto blogu jsem se již věnoval tématu precizních košíků do pák. Tehdy byla situace zcela jiná než dnes. Existovali pouze dva výrobci: Vince Fedele (VST) a La Marzocco. 

Více
Zveřejněno v kategorii Novinky Tlakové profily pro LM Strada Technologické novinky By Petr Košťál

Jistě je znáte, v letech 50'tých trůnily na každém baru v Itálii i jinde po světě. Espresso bylo připravováno pomocí vodního lisu, který vytvářela silná pružina s pístem ovládaná dlouhou pákou. Díky této inovaci se na espressu již pravidelně objevovala crema a nápoj byl obohacen o mnohá aromata do té doby nepoznaná. Na tyto kávovary, mimochodem vyráběné dodnes, nedají někteří baristé dopustit. Ten kdo s tímto kávovarem někdy pracoval, mi dá za pravdu, že espresso připravené na tomto typu kávovaru je plnější, komplexnější a kulatější.

Více

Štítky:

Zveřejněno v kategorii Kávovary Tlakové profily pro LM Strada By Petr Košťál

Desatero Strada

04.05.2011 0:00

Desatero práce s kávovarem STRADA

Kávovar Strada přináší nebývalé možnosti jak zacházet s espressem. Díky možnosti vytvářet tlakové profily extrakce, je třeba přistupovat ke kávovaru jinak než ke klasickému. K dosažení konzistence servírovaných káv, je třeba přihlédnout k následujícímu desateru. Neberte však toto desatero jako přikázání. S kávovarem Strada jste totiž sami výzkumníci, kteří se snaží dostat maximum ze svých shotů a udržet jejich vysokou kvalitu. Kávovar Strada je na trhu pouze krátce, sledujte internetové diskuze a fóra, staňte se členy La Marzocco Club a rozdělte se o své poznatky. Možná jste na začátku stejné revoluce jako bylo vybavení espresso kávovaru vysokotlakým čerpadlem. Buďte tedy aktivně u toho a zúčastněte se revoluce.

Více
Zveřejněno v kategorii Kávovary Tlakové profily pro LM Strada By Petr Košťál

položek: 4

na stránku
Nastavit vzestupně