Položky 19 z celkem 15

na stránku
Stránka:
  1. 1
  2. 2
Nastavit vzestupně

Konečně! Dlouhých 6 let jsme na tento okamžik čekali. Už od roku 2012, kdy byla pokusně namontována váha pod hlavou kávovaru Strada EP na Out Of The Box v Miláně. Jak je u LM zvykem, snaží se každou novou technologii velice poctivě testovat. Vývoj technologie s hledáním dodavatele  trval celých 5 let. 

Více

Štítky:

Zveřejněno v kategorii Kávovary Novinky Technologické novinky By Petr Košťál

Po dvou letech, koncem  října, proběhl v Miláně další La Marzocco Out Of The Box. Během tří dnů nabitých workshopy a přednáškami byly uvedeny novinky v produkci tohoto legendárního výrobce espresso kávovarů z Florencie. 

Více
Zveřejněno v kategorii Kávovary Novinky Technologické novinky By Petr Košťál

Strada EP průvodce

26.02.2015 0:00

Připravili jsme pro vás českou verzi manuálu k profilaci tlaku na stroj Strada EP (nebo pokud má někdo to štěstí a provozuje Shot brewer EP)

Strada EP guidebook ke stažení v PDF

Více
Zveřejněno v kategorii Kávovary Novinky Tlakové profily pro LM Strada By Petr Košťál

Výběr správné úpravy vody je zásadní pro delší životnost kávovaru i pro perfektní „shot“ espressa. Bohužel v mnoha případech je úprava vody nedostatečná nebo chybně navržená. Proto milovníci kávy a výrobce kávovarů La Marzocco, ve spojení s odborníky, stanovili hodnoty kvalitní vody  zajišťující perfektní espresso, i zvýšení životnosti kávovarů, v neposlední řadě pak ochranu zdraví zákazníků.

Více
Zveřejněno v kategorii Kávovary Novinky By Petr Košťál
Zveřejněno v kategorii Kávovary By Tomas Hudec

Jistě je znáte, v letech 50'tých trůnily na každém baru v Itálii i jinde po světě. Espresso bylo připravováno pomocí vodního lisu, který vytvářela silná pružina s pístem ovládaná dlouhou pákou. Díky této inovaci se na espressu již pravidelně objevovala crema a nápoj byl obohacen o mnohá aromata do té doby nepoznaná. Na tyto kávovary, mimochodem vyráběné dodnes, nedají někteří baristé dopustit. Ten kdo s tímto kávovarem někdy pracoval, mi dá za pravdu, že espresso připravené na tomto typu kávovaru je plnější, komplexnější a kulatější.

Více

Štítky:

Zveřejněno v kategorii Kávovary Tlakové profily pro LM Strada By Petr Košťál

LM Shot Brewer

15.03.2013 0:00

Tento přístroj je určen především pro kávové puristy a laboratoře. Sice ještě nemá UL ani NSF certifikaci, ale na americkém trhu je již v nabídce, jelikož se vyrábí pouze pro napětí sítě 110V a zprávy z fabriky nejsou příliš optimistické, netroufnu si tvrdit, zda bude k mání i na trhu evropském.

Více

Štítky:

Zveřejněno v kategorii Kávovary Technologické novinky By Tomas Hudec

Až takto může vypadat úprava modelu Linea. Tento kousek byl vytvořen spoluprací Espresso parts a Streamer coffee, kteří plánují otevření sítě kaváren v Japonsku.

Více

Štítky:

Zveřejněno v kategorii Kávovary Novinky Technologické novinky By Tomas Hudec

Uber boiler

09.08.2012 0:00

Uber boiler je součástí PROJEKTU "Über" od společnosi Marco, který kontinuálně usiluje o vývoj a výrobu toho nejkvalitnějšího vybavení na přípravu kávy. Vzhledem k tomu,že výrobky procházejí typickým cyklem vývoje produktu - výzkum, koncepce, vývoj, testování a spuštění - Projekt Uber vytváří smyčku donekonečna.Ano, Marco má další generaci přístroje již ve vývoji.A vypadá to,že se máme na co těšit.

Více
Zveřejněno v kategorii Kávovary By Tomas Hudec

Položky 19 z celkem 15

na stránku
Stránka:
  1. 1
  2. 2
Nastavit vzestupně