Položky 19 z celkem 25

na stránku
Stránka:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
Nastavit vzestupně

Vodní aktivita v kávě

22.11.2018 11:30

Tak, jak se v ovzduší vyjadřuje relativní vlhkost v %, tak se analogicky vnitřní relativní vlhkost látek (ERH - equilibrium relative humidity) vyjadřuje vodní aktivitou  - aw

Více

Štítky:

Zveřejněno v kategorii Káva By Tomas Hudec

Na konci června se v Dublinu uskutečnil jeden z největších eventů zaměřených na výběrovou kávu. Během exhibice World of Coffee probíhalo taktéž Mistrovství světa baristů a Mistrovství světa v přípravě filtrované kávy (World Barista Championship a World Brewers Cup Championship). Ne každý měl možnost vycestovat a zažít tyto události na vlastní kůži a proto Vám přinášíme kousek našich poznatků a zážitků.

Více
Zveřejněno v kategorii Akce By Tomas Laca

Konečně! Dlouhých 6 let jsme na tento okamžik čekali. Už od roku 2012, kdy byla pokusně namontována váha pod hlavou kávovaru Strada EP na Out Of The Box v Miláně. Jak je u LM zvykem, snaží se každou novou technologii velice poctivě testovat. Vývoj technologie s hledáním dodavatele  trval celých 5 let. 

Více

Štítky:

Zveřejněno v kategorii Kávovary Novinky Technologické novinky By Petr Košťál

Po dvou letech, koncem  října, proběhl v Miláně další La Marzocco Out Of The Box. Během tří dnů nabitých workshopy a přednáškami byly uvedeny novinky v produkci tohoto legendárního výrobce espresso kávovarů z Florencie. 

Více
Zveřejněno v kategorii Kávovary Novinky Technologické novinky By Petr Košťál

Strada EP průvodce

26.02.2015 0:00

Připravili jsme pro vás českou verzi manuálu k profilaci tlaku na stroj Strada EP (nebo pokud má někdo to štěstí a provozuje Shot brewer EP)

Strada EP guidebook ke stažení v PDF

Více
Zveřejněno v kategorii Kávovary Novinky Tlakové profily pro LM Strada By Petr Košťál

Výběr správné úpravy vody je zásadní pro delší životnost kávovaru i pro perfektní „shot“ espressa. Bohužel v mnoha případech je úprava vody nedostatečná nebo chybně navržená. Proto milovníci kávy a výrobce kávovarů La Marzocco, ve spojení s odborníky, stanovili hodnoty kvalitní vody  zajišťující perfektní espresso, i zvýšení životnosti kávovarů, v neposlední řadě pak ochranu zdraví zákazníků.

Více
Zveřejněno v kategorii Kávovary Novinky By Petr Košťál
Zveřejněno v kategorii Kávovary By Tomas Hudec

Na jiném místě tohoto blogu jsem se již věnoval tématu precizních košíků do pák. Tehdy byla situace zcela jiná než dnes. Existovali pouze dva výrobci: Vince Fedele (VST) a La Marzocco. 

Více
Zveřejněno v kategorii Novinky Tlakové profily pro LM Strada Technologické novinky By Petr Košťál

Po dvou letech pauzy proběhl další OOTB v Miláně. Out of the Box -velký kávový svátek, nejen pro fanoušky kávovarů La Marzocco. Oproti loňsku došlo ke změně místa konání, což vzhledem k očekávané návštěvnosti bylo moudré řešení. Hostů dorazilo přes 3000 ze 70-ti zemí

Více
Zveřejněno v kategorii Akce Technologické novinky By Petr Košťál

Položky 19 z celkem 25

na stránku
Stránka:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
Nastavit vzestupně